מידע שימושי
 

 

מידע שימושי למועמד/ת


הרשימה שלהלן כוללת עצות/טיפים בסגנון "עשה" ו"אל תעשה" למועמדים. תוכן זה מהווה מידע אינפורמטיבי שאינו מחייב, שנאסף מניסיוננו רב השנים והינו בגדר המלצה בלבד.

נשמח לקבל הערותיכם.

 

קורות חיים

דף/קובץ קורות החיים שלך מהווה את התדמית הראשונית שלך לתהליך חיפוש העבודה שלך. מומלץ מאד להקפיד בפרטים שלהלן:

·         מבנה: בחר מבנה של קורות חיים לפי טעמך, אבל אל תמציא מבנה חדש, אין טעם. חכמים כבר גילו די מבנים אשר העין של המגייסים רגילה אליהם. אם בכל-זאת תרצה להפגין יצירתיות – עשה זאת בעדינות.

ישנם אתרים רבים המאפשרים להשתמש ב"אשף כתיבת קורות חיים" – השתמשו בו.

לאחר כותרת המסמך "קורות חיים" מומלץ לחלק לפי הפרקים שלהלן (רצוי לשמור על הסדר): פרטים אישיים, השכלה, מקומות עבודה/היסטוריה תעסוקתית, שירות צבאי, שפות, שליטה בטכנולוגות, שונות.  

ניתן בהחלט לשלב מיד לאחר הפרטים האישיים גם תקציר בו יוצגו במספר שורות (כ-5 שורות) הנושאים הבולטים מתוך כל התוכן. מומלץ מאד לעדכן תקציר זה לכל משרה ולהתאים עפ"י דרישות המשרה אליה פונים.

  • עיצוב: בחרו בפונט "רישמי" כגון DAVID או ARIEL ובגודל סביר כגון 10,11,12, שכן גם כאן העין של המגייסים ומגייסות "רגילה" לפונטים הנפוצים הללו.

·         תוכן: תוכן קורות החיים חייב להכיל את כל הנתונים האישיים שלך (כן, כולל תאריך לידה, מקום מגורים ועוד). התנהג בכנות והגינות ואל תנסה להסתיר מידע שלא נוח לך כעת לגלותו, שהרי המידע המוסתר יתגלה ואז עלולה להיגרם אי-נעימות מעצם הסתרתו.

חשוב: בכל פרק מהפרקים שהוזכרו לעיל יש לציין את שנת ההתחלה ושנת הסיום ולהציגם בסדר כרונולוגי ולהתחיל מהתאריך האחרון (העכשווי) לתאריך הישן.

  • סוג הקובץ: רצוי לבחור קובץ במבנה WORD. אל תשלחו קבצים מסוג PDF שכן חברות רבות צריכות "לעבד" הקובץ ויתקשו לעשות זאת בקצים השונים מ-WORD.
  • גרסאות: מומלץ לייצר מספר גרסאות ואף להתאים גירסה למשרה מסויימת. המגייסים מחפשים מילות מפתח התואמות בין קורות החיים שלך לבין המשרה, עדכן והתאם את קורות החיים שלך בהתאם, אבל בשום אופן אל תפריז ובוודאי שלא תוסיף מילות מפתח שאינן קשורות לקורות חייך.
  • משלוח: בטרם תפיץ את קורות החיים שלח אותם בדואר אלקטרוני אל עצמך! בדוק איך הם מגיעים אליך, ורק אחר-כך שגר אותם הלאה.

 

 

*** בקרוב יעודכן מידע שימושי נוסף.

אביבים    ייעוץ והשמה    טל: 09-7416686